Logo WTZ Kodeń przedstawiające czerwone serce z wpisanym w nie napisem WTZ Kodeń

Warsztat Terapii Zajęciowej

Zwiedzamy Kraków i okolice

W pierwszym tygodniu lipca zorganizowaliśmy trzydniową wycieczkę na trasie Kraków-Ojców-Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice.

W drogę wyruszyliśmy we wtorek rano. Około godz. 13.00 dotarliśmy do Krakowa, który przywitał nas ładną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie przebiegało pod hasłem ,,Średniowieczny Kraków”. W pierwszej kolejności udaliśmy się do smoka wawelskiego, który przywitał nas ziejąc ogniem. Następnie zwiedzaliśmy Wawel, później udaliśmy się na krakowski rynek, byliśmy przy Oknie Papieskim na ulicy Franciszkańskiej, oraz podziwialiśmy Kościół Mariacki. Nasz przewodnik, Pan Sławek, w ciekawy sposób pokazał nam najważniejsze zabytki tego pięknego miasta. Po południu udaliśmy się do hotelu na obiadokolację oraz zasłużony odpoczynek.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego. Tego dnia podziwialiśmy przyrodę, wędrując Doliną Prądnika do Wąwozu Ciasne Skałki, Źródełka Miłości, oraz do Groty Łokietka – największej spośród znanych na terenie Ojcowskiego Parku jaskiń. Odwiedziliśmy także Zamek w Ogrodzieńcu – najbardziej imponujące Orle Gniazdo wśród zamków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Trochę zmęczeni, troszkę zmoczeni przez deszcz, ale pełni wrażeń i radośni wróciliśmy do hotelu.

Trzeciego dnia zwiedziliśmy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, następnie udaliśmy się do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Świętego Jana Pawła II. Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji słynnych papieskich kremówek. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

Nasza wycieczka dobiegła końca, ale już w drodze powrotnej zaczęliśmy snuć plany na przyszły rok…. a co będzie w przyszłym roku, czas pokaże…

  

Kalendarz aktualności

kwiecień 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5