Menu
Strona główna

cele terapetyczne

aktualności

pracownie terapi zajęciowej

Galeria prac warsztatu

I Festiwal Integracyjny

 I rocznica funkcjonowania warsztatu

Projekty

Strona o Bazylice Kodeńskiej
AKTUALNOŚCI:
Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Studencką "Młodzi-Młodym" mamy możliwość pozyskania na potrzeby naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej 1 %podatku z zeznań podatkowych składanych za 2014 rok i w latach nastepnych. Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość i wyraża chęć przekazania 1% podatku celem wsparcia naszych Podopiecznych i naszej placówki podczas wypełniania formularza PIT proszę wpisać KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegołowy WTZ Kodeń 5024"
Aby zobaczyć wizytówkę kliknij tutaj.

Z wizytą u "Grupy Najlepiej Razem"
Uczestnicy WTZ 17 lutego mieli przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Oglądaliśmy baśń "Złotowłosa i trzy Niedźwiadki" w wykonaniu integracyjnej grupy "Najlepiej Razem". Gratulujemy Organizatorom i aktorom i serdecznie dziękujemy za zaproszenie."

Dzień Św. Walentego
W poniedziałek 16 lutego 2015r. W WTZ świętowano Dzień Św. Walentego. Uczestnicy WTZ jak i ŚDS już kilka dni wcześniej przygotowywali kartki walentynkowe, które trafiły do specjalnej skrzynki pocztowej. Na początku uczestnicy: Agata Kopystyńska, Ajlen Kozakiewicz, Dawid Dobrowolski, Bożena Lewczuk zaprezentowali przygotowane wiersze o miłości. Następnie uroczyście rozdano Walentynki. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Mariusz. Całość imprezy uświetniło pokazanie prezentacji wykonanej przez podopiecznego Krzysztofa Rabczuka. Wszyscy świetnie się bawili.

Wyjazd do Łodzi kreska

Otworzyły się serca i szafy...

Z inicjatywy majora Sławomira Stańczuka - kierownika Oddziału Zewnętrznego w Zabłociu Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej przeprowadzono zbiórkę odzieży wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej zatrudnionych w Z.K. w Białej Podlaskiej o O.Z. w Zabłociu. Akcja spotkała się z dużym odzewem. Zebraną odzież mjr S. Stańczuk w dniu 16 lutego dostarczył do naszej placówki. Około 45 uczestników WTZ i ŚDS w Kodniu mogło wybierać wśród spodni, bluzek, kurtek, sukienek itp. Każdy, kto chciał, znalazł coś dla siebie. Chwilowo nasz WTZ zamienił się w przymierzalnię, a do luster ustawiały się kolejki. Jak wszyscy wiedzą, szczególnie kobiety lubią dostać jakiś nowy ciuszek (zwłaszcza na wiosnę), ale humory poprawiły się wszystkim. Tego dnia każdy odjeżdżał do domu z ,,czymś" do swojej szafy. Bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie zbiórki oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę.

Wyjazd do Łodzi kreska


Kiermasz Św. Walentego

14 lutego 2015 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbył się Kiermasz Św. Walentego-patrona nie tylko zakochanych ale także ludzi nerwowo chorych. Po mszy św. odpustowej wszyscy zainteresowani mieli możliwość obejrzenia i zakupienia prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu. Dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na potrzeby osób niepełnosprawnych. Fantastyczną atmosferę zapewniły przepiękne prezentacje wokalne dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach muzycznych w GOK-u w Sławatyczach. Organizatorzy zapewnili również gościom słodki poczęstunek.

kreska

Walentynkowe niespodzianki

W piątek 13 lutego delegacja Uczestników WTZ wybrała się do Urzędu Gminy, GCKSIT, Biblioteki Publicznej w Kodniu z walentynkowymi serduszkami. Chcieliśmy podziękować i sprawić niespodziankę osobom, z którymi na co dzień współpracujemy. Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Wyjazd do Łodzi

XIII Bal Karnawałowy- Biała Podlaska

12 luty 2015 roku to wyjątkowy dzień dla naszych uczestników. Tego dnia udaliśmy się na trzynasty Bal Karnawałowy do Białej Podlaskiej. Byli na nim przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy, środowiskowych domów samopomocy z naszego województwa, jak też z mazowieckiego. Na uroczystość przybyło ponad 300 osób. Zgromadzonych gości powitał Ksiądz Marcin Gochnio, dyrektor Ośrodka OMC Caritas. Ksiądz dyrektor podkreślił, że organizowany bal od 13 lat to piękna tradycja i okazja do wspólnej integracji, wyrażeniu emocji oraz sprzyja wymianie doświadczeń. Tradycją balu jest wspólne odtańczenie poloneza. Uroczystość uświetnił zespół oraz kolorowo przebrani wolontariusze. Jak przystało na tłusty czwartek nie zabrakło pączków, a także innych smakołyków.

Wyjazd do Łodzi

Światowy Dzień Chorych

Jedenastego lutego bieżącego roku w kodeńskiej bazylice pod wezwaniem św. Anny odbyła się uroczysta msza święta z okazji XXIII Światowego Dnia Chorych koncelebrowana przez kustosza Ojca Bernarda Briksa. Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Tego dnia wraz z uczestnikami udaliśmy się na mszę świętą.
kreska

Bal Karnawałowy 2015

Ponad 150 osób wzięło udział w IV Integracyjnym Balu Karnawałowym, który odbył się 29 stycznia 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu. Organizatorami Balu były dwie placówki: Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu. Przygotowana muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Bawili się nie tylko podopieczni placówek, ale też Goście. Czas płynął bardzo szybko, bo oprócz muzyki, Organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy. Nie zabrakło oczywiście gorącego poczęstunku oraz pysznych ciast.Spotkanie było okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale również integracji osób niepełnosprawnych, rozmów z zaprzyjaźnionymi osobami, nawiązania nowych przyjaźni, wymiany doświadczeń między przedstawicielami poszczególnych placówek.

Wyjazd do Łodzi kreska

Szkolenie komputerowe

W dniach 19.12.2014 - 24.02.2015 w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kodniu odbyło się szkolenie ,,Podstawy obsługi komputera" organizowane w ramach projektu realizowanego przez PCPR w Białej Podlaskiej. W szkoleniu wzięło udział 5 uczestników WTZ. Obejmowało ono następujące zagadnienia: - Podstawy technik informatycznych, - Konfiguracja i zarządzanie systemem Windows, - Konfiguracja i instalacja urządzeń peryferyjnych, - Praca z edytorem tekstu, - Praca z arkuszem kalkulacyjnym. Szkolenie wpisuje się w proces rehabilitacji zawodowej uczestników realizowanej w WTZ.
kreska

Wigilia 2014

16 grudnia odbyło się w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu uroczyste spotkanie wigilijne dla uczestników WTZ, ŚDS, pracowników oraz zaproszonych gości. W tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie, gdy na bok odkładamy swoje problemy i troski, gdy znikają bariery i wszyscy stają się równi, możemy na chwilę zwolnić i skupić swoją uwagę na drugim człowieku. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził wszystkich występ uczestników WTZ i ŚDS, którzy zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt. „Tajemnica Bożego Narodzenia", prezentując wiersze ks. J. Twardowskiego i kolędy. Wiele radości podopiecznym zapewnił również św. Mikołaj, który obdarował ich prezentami.Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Wyjazd do Łodzi

kreska

Mikołajki 2014

Jak każdego roku, tak i w tym, 6 grudnia uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedziła Pani Barbara Kałużyńska, która przybyła z prezentami od Św. Mikołaja. Wszyscy Uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami. Zostaliśmy też zaproszeni przez Panią Barbarę na kulig. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Kałużyńskim za miłą niespodziankę i życzliwość.Teraz czekamy na śnieg...

Wyjazd do Łodzi

kreska

IV Gala Aktywnych i Solidarnych Zamość 2014

3 grudnia br. w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu odbyła się IV Gala Aktywnych i Solidarnych. Uroczystość zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Przedstawiciele grupy teatralnej „Perły Życia” razem z opiekunami zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu i z przyjemnością wzięli udział w tym ważnym spotkaniu.

Wyjazd do Łodzi

kreska

Perły życia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

26 listopada br. miał miejsce XIV Koncert Integracyjny dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych pt. „Ten Sam Świat” w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego– Scena Teatralna Miasta Siedlce. W tym roku odbywał się on pod hasłem: „Bogaci tym co mamy”. Celem koncertu była integracja społeczna i prezentacja działań artystycznych (m.in. śpiew, taniec, recytacja, występy teatralne) placówek intensywnie działających na rzecz dzieci i młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych na terenie regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów i diecezji siedleckiej. Zaproszenie otrzymaliśmy od organizatora, którym był Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

Wyjazd do Łodzi kreska

Integracyjne Andrzejki w Kostomłotach
Andrzejki wypadają zazwyczaj na początku Adwentu, a więc na początku Roku Liturgicznego, którego początek przypada w pierwszą niedzielę między 27 listopada, a 3 grudnia. Tradycyjnie w Andrzejki organizowane są różnego rodzaju zabawy, najczęściej dotyczące tematyki związków damsko-męskich. Z okazji Andrzejek mieszkańcy i kadra Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach zaprosili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu na wspólną zabawę, która odbyła się 24 listopada.

Wyjazd do Łodzi kreska

I miejsce uczestniczek Warsztatu Terapii Zajęciowej
Zaszczytne pierwsze miejsce, na arenie wojewódzkiej w konkursie organizowanym dla osób niepełnosprawnych, zdobyły: Edyta Magier i Bożena Łupawska pracą pt. „Piękno natury”, wykonaną pod kierunkiem Marii Korzeniewskiej.W kategorii tkanina i grafika I miejsce w woj. lubelskim zajęła praca uczestniczek WTZ Kodeń Edyty Magier i Bożeny Łupawki zatytułowana „Szum potoku”, która powstała pod kierunkiem instruktora tejże placówki Pani Marii Korzeniewskiej. Najbardziej ekscytującym momentem dla wszystkich podopiecznych WTZ Kodeń było odebranie nagród z rąk przedstawicieli lubelskiego oddziału PFRON – Ryszarda Dadosa oraz Iwony Osmałek. Dyplomy otrzymali również biorący udział w eliminacjach uczestnicy WTZ w Kodniu : Artur Dżaluk, Beata Tycyk, Krzysztof Rabczuk, Mirosława Ignatiuk, Agnieszka Brodacka, Krzysztof Pierepiekarz, Anna Jankowska. Tę doniosłą uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Kodeń – Ryszard Zań, Sekretarz – Halina Szkodzińska oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Grażyna Witkowicz.

Wyjazd do Łodzi kreska

Perły Życia na Międzynarodowym Biennale"Terapia i Teatr"
Grupa teatralna „Perły Życia” z Kodnia została zakwalifikowana do występu na Międzynarodowym Biennale XI Spotkania Teatralne „Terapia i teatr” organizowanym przez Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi. Spektakl pt. „Hrabina Cosel”, który powstał w oparciu o powieść Józefa Ignacego Kraszewskiego, został wystawiony 11 czerwca br. w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Międzynarodowe Biennale „Terapia i Teatr” to festiwal poświęcony prezentacji twórczości teatralnej osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie (dzieci, młodzież, osoby dorosłe).

Wyjazd do Łodzi

kreska
"Majówka wśród Przyjaciół"
W dniu 23 maja 2014 roku, już po raz trzynasty została zorganizowana „Majówka wśród Przyjaciół”, miała ona charakter sportowy. Przewodnią myślą majówki było hasło „I Ty możesz zostać olimpijczykiem”. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działającym przy GOPS w Kodniu w konkurencjach sportowych zajeli drugie miejsce.

Bal w Białej Podlaskiej kreska

Śniadanie Wielkanocne
16 kwietnia 2014r.w Gminnym Centrum Kultury,Turystyki i Sportu w Kodniu odbyło się uroczyste, świąteczne śniadanie wielkanocne przygotowane przez WTZ, ŚDS, GOPS dla podopiecznych WTZ i ŚDS,kadry, rodziców oraz zaproszonych gości.Tradycją stały się te coroczne spotkania, które zawsze mile zapisują się w pamięci wszystkich przybyłych, zgromadzonych przy świątecznym stole. uczestnicy zaprezentowali przygotowaną na ten dzień inscenizację, pt. „Wielki Piątek”, ukazującą dramatyczny dzień Sądu Jezusa, Jego mękę i śmierć na krzyżu. Wystąpienie wzbogacały pieśni,wykonane przy akompaniamencie gitary, związane z konkretnymi, odgrywanymi scenkami męki Pańskiej.Dopełnieniem spotkania była wystawa prac świątecznych(stroików, koszyczków z papierowej wikliny, kartek, pisanek i wielu innych wyrobów) wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Bal w Białej Podlaskiej

kreska

Powitanie wiosny
W tym roku Uczestnicy i Pracownicy WTZ i ŚDS w Kodniu witali wiosnę w Zabłociu. W otoczeniu powoli budzącej się do życia przyrody, piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i spędzaliśmy czas na grach zespołowych. Świecące słońce i piękne otoczenie pomogły się zrelaksować i nabrać sił.Następnie, na zaproszenie Pana Sławomira Stańczuka, kierownika Oddziału Zewnętrznego w Zabłociu Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, udaliśmy się do Domu Kultury w Zabłociu, gdzie odbyło się spotkanie z niepełnosprawnym Kubą, który wraz z rodzicami opowiadał o swojej pasji, jaką jest nurkowanie.

Bal w Białej Podlaskiej kreska

W dniu 3 lipca 2014r. odbędzie się w Kodniu VIII Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny .Prezentacje będą miały miejsce na "Kalwarii" w Kodniu. Aby zobaczyć zaproszenie kliknij tutaj. Aby zobaczyć karte zgloszenia kliknij tutaj. Aby zobaczyć program festiwalu kliknij tutaj.
kreska
XII Bal w Białej Podlaskiej
27 lutego 2014r. uczestnicy WTZ i ŚDS w Kodniu mieli zaszczyt gościć na Balu Karnawałowym Osób Niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej. W tym roku impreza organizowana przez ŚDS bialskiego ośrodka Misericordia Caritas, miała miejsce w budynku Starostwa Powiatowego już po raz dwunasty, tradycyjnie w Tłusty Czwartek.

Bal w Białej Podlaskiej kreska

Dzień Św. Walentego
Walentynki to wyjątkowy dzień, który skłania do okazania bliskim nam osobom tego co naprawdę czujemy, a co na co dzień nie mamy czasu i sposobności żeby wyrazić. Jest to okazja do wyznania najbliższym jak bardzo zależy nam na nich i ile dla nas znaczą. Właśnie dlatego 14 lutego czekały na podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej niespodzianki. Każdy otrzymał tego dnia pięknie udekorowane serduszko uplecione z papierowej wikliny będące symbolem miłości i przyjaźni. Nie zapomnieliśmy również o osobach ważnych naszej placówce, dzięki którym ona powstała i jest cały czas wspierana.Niespodzianką dla wszystkich było wyjście do kawiarni Ojców Oblatów. Wszyscy zasiedli w przepięknej Sali restauracyjnej, delektując się herbatą, kawą i słodkim deserem.

Wyjazd do Opola Lubelskiego Wyjazd do Opola Lubelskiego kreska

Kino w Kodniu
Dzień 13 lutego 2014 r. uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu upłynął bardzo wyjątkowo, głównie dzięki przygotowanej im miłej niespodziance. W Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu Pani Wanda Kopczyńska na dużym, przenośnym ekranie wyświetliła ekranizację bestsellerowej powieści Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Wszyscy z zapartym tchem śledzili nowe przygody małych bohaterów z niewielkiej wioski: Lissy, Brity, Bossego, Anny. Poznali ich dziecięcy świat zabaw.Niezwykle ciepła, pełna humoru i zaskakujących zdarzeń opowieść, została przez uczestników gorąco przyjęta. Co chwilę na sali wybuchały gromkie śmiechy radości. Dodatkową atrakcją tego dnia były przygotowane każdemu zestawy popcornu, paluszków i coli. Wszystko to sprawiło, że każdy poczuł się jak w prawdziwym kinie. Tym bardziej jest to istotne, że większość podopiecznych obu placówek nie ma szansy zbyt często bywać w kinie.

Wyjazd do Opola Lubelskiego Wyjazd do Opola Lubelskiego kreska

Bal Karnawałowy
Do głównych tradycji karnawałowych należą zabawy i bale. Aby tradycji stało się zadość dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu, kadry oraz zaproszonych gości odbył się bal karnawałowy. W tym roku zorganizowany już po raz trzeci. Uroczystość miała miejsce 5 lutego bieżącego roku w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu. Mieliśmy okazję gościć osoby niepełnosprawne z Zalutynia wraz z opiekunami i Panią Dyrektor, delegację z Domu Pomocy Społecznej z Kostomłot oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Janowicy wraz z Panią Kierownik. Nie mogło oczywiście zabraknąć tego dnia głównych organizatorów balu: uczestników WTZ i ŚDS, którzy zadbali o dobrą atmosferę i zabawę.Gości wprawiły w bardzo dobry nastrój zorganizowane zabawy i konkursy m.in. taniec z balonami i na gazetach, szycie kostiumu z ręczników papierowych oraz wykonanie w nim pokazanego tańca, zabawa z chustą animacyjną. Zregenerowaniu sił służył gorący posiłek i słodki deser przygotowany wszystkim obecnym.

Wyjazd do Opola Lubelskiego Wyjazd do Opola Lubelskiego kreska

Wizyta w Krzywowólce
W sobotnie popołudnie, 1 lutego bieżącego roku, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy mieli okazję gościć w świetlicy wiejskiej w Krzywowólce, do której zostali zaproszeni by uświetnić swoim występem zabawę choinkową zorganizowaną dla dzieci i młodzieży z pobliskiej okolicy. Pomimo niesprzyjającej aury udało się dotrzeć na miejsce. Na uroczystość przybyło, wraz z rodzicami, mnóstwo dzieci w różnym wieku. Zabawa była fantastyczna i smutno było rozstawać się z tak miłym towarzystwem. Ku radości wszystkich, szczególnie tych najmłodszych, zagościł długo oczekiwany św. Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami, po wysłuchaniu wierszyków i piosenek. Serdecznie dziękujemy organizatorom uroczystości za zaproszenie i tak gorące przyjęcie. Miłe wspomnienia na długo zapiszą się w naszej pamięci.

Wyjazd do Opola Lubelskiego Wyjazd do Opola Lubelskiego kreska

"Jest taki dzień..."
Okres przedświąteczny jest szczególnym czasem dla wszystkich, szczególnie dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu. Z niekrytą radością oczekują Oni na organizowane każdego roku uroczyste spotkanie wigilijne gromadzące wszystkich uczestników, rodziców, opiekunów oraz zaproszonych gości. Jasełka, pt. „Czwarty Król”zaprezentowane przez uczestników WTZ i ŚDS wprowadziły zgromadzonych w wyjątkowy nastrój świąt odkrywając tajemnicę Bożego Narodzenia. Świąteczny klimat podkreślił również zaprezentowany przez podopiecznych koncert kolęd i pastorałek.

Wyjazd do Opola Lubelskiego Wyjazd do Opola Lubelskiego kreska

Grupa Teatralna "Perły Życia" z Kodnia otrzymała statuetkę "Dobre, bo Bialskie"
Dnia 10 stycznia bieżącego roku, już po raz czternasty, zostały przyznane przez Starostę Bialskiego Tadeusza Łazowskiego wyróżnienia DOBRE, BO BIALSKIE. To szczególne wydarzenie nabrało dużego znaczenia dla Gminy Kodeń z powodu otrzymania nagrody DOBRE, BO BIALSKIE przez grupę teatralną „Perły Życia” składającą się z uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu. Z ogromną przyjemnością i satysfakcją odbieraliśmy wyróżnienie, na które zasłużyli nasi niepełnosprawni. kreska

Grupa Teatralna "Perły Życia" wyróżniona na Gali Aktywnych i Solidarnych 2013 w Zamościu
Dnia 3 grudnia 2013 r. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zorganizowało Seminarium „Trzeba rozmawiać” połączone z trzecią „Galą Aktywnych i Solidarnych” w ramach projektu pn. „Zrozumieć Konwencję, czyli od idei do praktyki”. Seminarium i Gala odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz Europejskiego Roku Obywateli w budynku Delegatury Lubelskiego Urzędu  Wojewódzkiego w Zamościu. Następnie Kapituła Gali wyróżniła 12 laureatów spośród 45 osób i instytucji w kategoriach: Sport; Nauka, Kultura i Sztuka; Aktywność Obywatelska; Zatrudnienie; Najbardziej Solidarne i Odpowiedzialne Instytucje i Przedsiębiorstwa; Najbardziej Solidarni i Odpowiedzialni Wolontariusze; Przyjazna Administracja Publiczna; Media Społecznie Odpowiedzialne. Z prawdziwą radością i dumą pragniemy poinformować, że osoby niepełnosprawne z grupy „Perły Życia” otrzymały wyróżnienie na „Gali Aktywnych i Solidarnych 2013” w kategorii: Nauka, Kultura i Sztuka – Najbardziej Aktywne Osoby z Niepełnosprawnością oraz nagrody rzeczowe.

Wyjazd do Zamościa kreska

"Perły Życia" na XV Jubileuszowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Opolu Lubelskim

Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej, dnia 26 listopada grupa teatralna „Perły Życia” uczestniczyła w XV Jubileuszowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. W uroczystości wzięły udział osoby niepełnosprawne, które prezentowały swoje umiejętności, zdolności artystyczne i osiągnięcia.Grupa teatralna „Perły Życia” składająca się z uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu wystawiła na XV Jubileuszowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim spektakl literacko – taneczno – muzyczny „Hrabina Cosel”. Przybliżył on zebranym czasy Augusta II Mocnego i bohaterów z kart powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego w ciekawych kreacjach aktorskich osób niepełnosprawnych.

Wyjazd do Opola Lubelskiego Wyjazd do Opola Lubelskiego kreska

Dyskoteka Andrzejkowa

W czwartek 28 listopada odbyła się w Warsztacie Terapii Zajęciowej dyskoteka andrzejkowa. Wzięli w niej również udział Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak bardzo nasi podopieczni lubią taniec i jak dobrze czują się „ na parkiecie”.

Andrzejki kreska

Spektakl lalkowy w WTZ

W dniu 7 listopada w Warsztacie Terapii Zajęciowej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Freda Leniewicz - długoletni dyrektor Teatru Lalki i Maski Groteska w Krakowie, aktorka i reżyser wielu przedstawień dla dzieci i młodzieży. Razem z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy obejrzeliśmy przedstawienie pt. ,,Sny Józefa" na podstawie jednej z najbardziej znanych historii biblijnych.

Spektakl lalkowy Spektakl lalkowy kreska

Spotkanie w Zalutyniu

W dniu 17 października 2013r. na zaproszenie Pani Dyrektor Bożeny Guz udaliśmy się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zalutyniu.

Festiwal filmowy kreska

II Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Dnia 11 października 2013r. w sali Nowego Kina Merkury w Białej Podlaskiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Odbył się II Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Misericordia Caritas w Białej Podlaskiej.W prawdzie nie zdobyliśmy w tym roku wyróżnienia (w roku ubiegłym II miejsce) to i tak wrażenia pozostają niezapomniane.

Festiwal filmowy Festiwal filmowy kreska

Dzień pieczonego ziemniaka

Dnia 9.10.2013 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy tworzący grupę teatralną „Perły Życia” miło spędzili czas na Kalwarii Kodeńskiej w towarzystwie opiekującej się nimi kadry placówek. W tym spotkaniu wzięli również udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie.

Spotkanie przy ognisku Spotkanie przy ognisku kreska

Dzien chlopaka

Dzien chłopaka Dzień chłopaka kreska

Kulturalna przygoda „Pereł Życia” w AWF w Białej Podlaskiej

Na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej w osobach dr Krystyny Kałuży i mgr Beaty Tyszkiewicz – Gromisz grupa teatralna „Perły Życia” wystąpiła w głównej auli tej wyższej szkoły. Na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej w osobach dr Krystyny Kałuży i mgr Beaty Tyszkiewicz – Gromisz grupa teatralna „Perły Życia” wystąpiła w głównej auli tej wyższej szkoły. Nasi uczestnicy uświetnili swoją obecnością odbywającą się w dniach od 19 – 20 września 2013 r. Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Aktywizacja Osób z Niepełnosprawnością” w AWF w Białej Podlaskiej. Na tym spotkaniu zaprezentowaliśmy spektakl muzyczno – literacko – taneczny pt.„Hrabina Cosel”. W przygotowania do niego zaangażowaliśmy również uczestników z grupy teatralnej „"Perły Życia"”-składającej się z uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu, którzy nie brali w nim wcześniej udziału. W wystąpienie włożyli wiele wysiłku, emocji, osobistej ekspresji, radości, spontaniczności i naturalności. Zachwycili zebranych, którzy na stojąco, gorącymi brawami wyrazili swój podziw, zachwyt i prawdziwe wzruszenie.

Szkolenie z wikliny papierowej Szkolenie z wikliny papierowej kreska

Papierowe szkolenie w Kodniu

W ramach projektu ,,Po słonecznej stronie życia" realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ,,Jedność", w Kodniu w dniu 10 września 2013r. odbyły się warsztaty z papierowj wikliny. Szkolenie prowadzili przedstawiciele Fundacji Kreacja Magia Rąk z Białej Podlaskiej.

Szkolenie w Łucznicy Szkolenie w Łucznicy kreska

Wyjazd do Łucznicy na szkolenie

W ramach projektu ,,Po słonecznej stronie życia" realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ,,Jedność", w dniu 29 sierpnia 2013r. odbył się wyjazd do Łucznicy na warsztaty z zakresu papieru czerpanego.Podczas zajęć uczestnicy szkolenia tworzyli papier z naturalnej ,,celulozy'', uzyskanej z trawy, ziół, słomy. Z takiego papieru można przygotować kartki okolicznościowe, zakładki do książek i wachlarze.

Szkolenie w Łucznicy kreska

Niepełnosprawni z Łodzi w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kodniu

Dnia 5.06.2013 odwiedziła nas młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi.Uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Łodzi mogli osobiście przekonać się o umiejętnościach i zdolnościach naszych uczestników poprzez obejrzenie ciekawych prac wykonanych przez nich w placówkach.Skorzystaliśmy ze sposobności, by wyświetlić gościom film "Hrabina Cosel", w którym wzięła udział grupa "Perły Życia". Nauczyciele i młodzież wyrażali swój podziw dla zaangażowania i żywiołowości niepełnosprawnych aktorów oraz niepowtarzalnych strojów z epoki Augusta II Mocnego, które powstały w pracowni krawieckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Szkolenie z Doradztwa Zawodowego Szkolenie z Doradztwa Zawodowego kreska

Z wizytą w Zakładzie Karnym w Zabłociu

W dniu 21 maja 2013r. Zakład Karny w Białej Podlaskiej Oddział Zewnętrzny w Zabłociu był miejscem wyjątkowego spotkania. Do Oddziału Zewnętrznego przybyli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu. W trakcie wizyty osadzeni mieli niecodzienną okazję obejrzenia na świeżym powietrzu pokazu słowno – muzycznego, którego finałem była prezentacja w pięknych strojach epokowych, menueta – francuskiego tańca dworskiego, który zdobył największą popularność na dworze Ludwika XIV.

Szkolenie z Doradztwa Zawodowego kreska

Szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego

Dnia 16 maja 2013r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kodniu odbyły się zajęcia z zakresu Doradztwa Zawodowego. W pierwszej części spotkania doradca zawodowy MCK-OHP zwrócił uwagę na umiejętności aktywnego słuchania. Uczestnicy szkolenia sami oceniali własną umiejętność aktywnego słuchania a następnie ją udoskonalali.W drugiej części zapoznali się z zawodami przyszłości.

Szkolenie z Doradztwa Zawodowego Szkolenie z Doradztwa Zawodowego kreska

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Dnia 7 maja 2013 r. odbył się po raz szesnasty marsz poświęcony osobom niepełnosprawnym. Imprezę zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Białej Podlaskiej z okazji „Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Uczestniczyli w nim podopieczni placówek, kierownicy, kadra, rodziny i przyjaciele. Osoby niepełnosprawne mogły zamanifestować swoją obecność oraz pokazać, że mają prawo do egzystencji w lokalnych społecznościach, dysponują różnymi możliwościami i zdolnościami.

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej kreska "Śniadanie Wielkanocne"

W dniu 27 marca Uczestnicy i Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu spotkali się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym w Sali GCKSiT w Kodniu.Po uroczystym powitaniu Gości Uczestnicy WTZ i ŚDS zaprezentowali Pantomimę „Nic nie musisz mówić, nic”.Dziękujemy Rodzicom naszych podopiecznych za przygotowanie ciast i przekazanie produktów spożywczych oraz Panu Józefowi Dawidowiczowi- Prezesowi GS SCH w Kodniu za przekazane pieczywo.

Wielkanoc Wielkanoc kreska

Dzień Kobiet w WTZ

Dzień 8 marca, jak każdego roku, był okazją do zorganizowania krótkiego spotkania, podczas którego nasi mężczyźni wręczyli wszystkim kobietom wiosenne kwiaty.

Dzie Kobiet Dzień Kobiet kreska "Perły Życia"na integracyjnym Balu i projekcja "Hrabiny Cosel" w Zalutyniu

Z zaproszenia dyrektora, Rady Pedagogicznej oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu na bal integracyjny w dniu 5.02.2013 r. skorzystała grupa teatralna ”Perły Życia” – składająca się z uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu.

Zalutyń Zalutyń kreska

Bal Karnawałowy w Kodniu

Dnia 31.01. 2013 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu odbył się po raz drugi integracyjny Bal Karnawałowy zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu. Wzięli w nim udział uczestnicy WTZ i ŚDS w Kodniu, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach, Domu Pogodnej Starości im. Św. Brata Alberta w Kodniu, członkowie grupy integracyjnej „Najlepiej Razem” przy Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Zalutyniu oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy.

Ekranizacja kreska

Bajka "Trzy Świnki"

Dnia 6 lutego zostaliśmy zaproszeni przez Integracyjną Grupę „Najlepiej Razem” działającą przy Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu na obejrzenie inscenizacji pięknej baśni „Trzy Świnki”

Ekranizacja kreska

Kulig

W mroźny, zimowy, styczniowy dzień 23 stycznia udaliśmy się do Państwa Barbary i Stanisława Kałużyńskich, którzy udostępnili nam swoje gospodarstwo, abyśmy mogli zorganizować ognisko. Dodatkową atrakcją był kulig.

Ekranizacja Premiera kreska Spotkanie Wigilijne

W mroźny, czwartkowy dzień w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu odbyło się Spotkanie Wigilijne Uczestników i Pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu.Spotkanie rozpoczęło się od występu Uczestników WTZ, ŚDS, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „ Gdy dziś narodził się Wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan”.

Premiera Premiera kreska Niezwykła ekranizacja

O tym, że choroba i niepełnosprawność nie stanowi żadnej bariery w realizowaniu swoich marzeń i tworzeniu wielkich rzeczy, doskonale przekonali się gimnazjaliści Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu, którzy w towarzystwie dyrektora Zenona Iwanowskiego oraz nauczycielek Anny Klim, Danuty Danieluk oraz Kamili Korneluk mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć dzieło filmowe stworzone przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kodniu. Projekcja filmowej adaptacji powieści J.I. Kraszewskiego „Hrabina Cosel” odbyła się 5 grudnia w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu.

Ekranizacja kreska Filmowa adaptacja powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego "Hrabina Cosel"

Dnia 28.11.2012 w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu odbyła się premiera filmowej adaptacji powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego „Hrabina Cosel” połączona  z pięcioleciem Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu.Po podpisaniu umowy z Województwem Lubelskim na realizację zadań przewidzianych w projekcie Stowarzyszenie zaangażowało grupę teatralną  „Perły Życia” – składającą się z uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu oraz wolontariuszy – pracowników obu placówek, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy w Kodniu.Wykonano kostiumy do adaptacji filmowej w pracowni krawieckiej instruktora Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu

Premiera Premiera kreska

Sukces na I festiwalu filmowym

W dniu 12 października 2012roku w kinie ,,Merkury” w Białej Podlaskiej odbył się I Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka ,,Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej.II miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu. Nagrodę, aparat fotograficzny z opcją nagrywania HD, odebrał Krzysztof Rabczuk, który był autorem filmu zgłoszonego przez nasze placówki.

Sukces kreska
Festyn w Kozuli

Na zaproszenie Stowarzyszenia Wsparcia Społecznego „Stokrotka” uczestnicy WTZ i ŚDS w Kodniu udali się na coroczny Festyn Integracyjny „Kocham Cię Życie” zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Kozuli.

Festyn kreska
Filmowa adaptacja powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego "Hrabina Cosel"

Grupa teatralna „Perły Życia” utworzona z uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu uczestniczy w realizacji zadania publicznego: FILMOWA ADAPTACJA POWIEŚCI JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO „HRABINA COSEL” Projekt jest realizowany przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Jedność” w Kodniu i współfinansowany ze środków Województwa Lubelskiego.
kreska

Lipcowe spotkanie

VI Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach i opiekunach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy działających przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej. Kilka dni po Festiwalu złożyli Oni wizytę w naszych placówkach (WTZ i ŚDS). Przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Łęcznej Pani Maria Lisek-Zięba wyraziła słowa uznania i wdzięczności pod adresem obecnego na spotkaniu Wójta Gminy Pana Ryszarda Zania.

Premiera Premiera
kreska "Wichry istnienia"...ucztą emocji gimnajalistów z Terespola...

Współpraca, jaką podjęły nauczycielki z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 z Terespola Anna Klim i Kamila Korneluk z instruktorami,którzy prowadzą zajęcia teatralne z osobami niepełnosprawnymi na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu, otworzyła ciekawe możliwości oraz perspektywy… Dnia 31-05-2012 grupa „Perły Życia” miała przyjemność zaprezentować w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu spektakl o charakterze poetycko- muzyczno- tanecznym „Wichry istnienia”, z którym występowała w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Tym razem odbiorcami sztuki byli gimnazjaliści z Terespola.

Festyn Festyn kreska
Szlakiem naszych marzeń

W dniach 22 – 24 maja odbyła się 3 dniowa wycieczka uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu oraz Ich rodziców i opiekunów. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Nałęczów, Krasnobród, Susiec oraz Okuninkę nad Jeziorem Białym. Wycieczka zawiera zróżnicowaną ofertę, m.in. zwiedzanie Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, zwiedzanie Zespołu Klasztornego oo Dominikanów w Krasnobrodzie, Rezerwatu Święty Roch z Kaplicą Świętego Rocha, oraz Szlaku Szumów w Suścu.

Szlak Szlak

kreska
Bal Karnawałowy w Białej Podlaskiej

W dniu 16 lutego Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z opiekunami wzięli udział w X Balu Karnawałowym organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy Ośrodka ,,Misericordia" Caritas w Białej Podlaskiej.

Bal kreska
Walentynki

W dzień Św. Walentego, 14 lutego w Warsztacie Terapii Zajęciowej świętowaliśmy Walentynki. Nasze zaproszenie przyjęli Uczestnicy i Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu.

Walentynki kreska

Niech żyje bal...

Około 100 osób wzięło udział w Balu Karnawałowym zorganizowanym w dniu 26 stycznia 2012r. przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu. Bal odbył się w Sali Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.Wzięli w nim udział podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach oraz Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu i Warsztatu Terapii Zajęciowej. Podopiecznym placówek towarzyszyli Opiekunowie i Rodzice.

Niech żyje bal kreska
...bo do Betlejem nie jest daleko...

Taką myślą uczestnicy i kadra Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu rozpoczęli spotkanie Wigilijne, które odbyło się 22 grudnia 2011r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu.

Betlejem Betlejem
kreska
Wyjazd do Lublina

W dniu 28 listopada, na zaproszenie dyrektora Centrum Usług Socjalnych Ośrodków Wsparcia w Lublinie. Uczestnicy oraz pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Kodnia mieli możliwość przedstawić spektakl słowno- muzyczny pt „Wichry Istnienia”.

Kino kreska
Wyjazd do kina

Dnia 26 października pojechaliśmy na „wycieczkę” do Białej Podlaskiej. W kinie Merkury oglądaliśmy film pt. „1920 Bitwa Warszawska”, wyreżyserowany przez Jerzego Hoffmana. Jest to jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce ,pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D.

Kino
kreska
Wyjazd do Łodzi

W dniu 11-12 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Kodnia wzięli udział w IV Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Muzycznych Osób Niepełnosprawnych w Łodzi.Przegląd miał miejsce na scenie Teatru Nowego w Łodzi im. Kazimierza Dejmka. Grupa „Perły Życia” złożona z uczestników WTZ i ŚDS przedstawiła sztukę pt: ”Wichry Istnienia”.Wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni przeżyć. Sam fakt, że występ odbył się na scenie prawdziwego teatru podnosił rangę przeglądu. Przy okazji wyjazdu zwiedziliśmy przepiękne miasto, jakim jest Łódź (główną ulicę Piotrkowską i Manufakturę).

Konkurs Konkurs kreska
Dzień pieczonego ziemniaka

22 września zorganizowaliśmy wyjście z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu na ognisko. Pogoda była słoneczna więc cieszyliśmy się z tego, wszyscy byli zadowoleni i mieli uśmiech na twarzy. Pani Monika zorganizowała różne konkurencje przy, których nie zabrakło radości i śmiechu, konkurencje typu::zespołowy skok, dotarcie do linii mety za pomocą dwóch gazet nie można było stanąć na ziemi, rzucanie woreczków do koła,wszystkie konkurencje wymagały dużego wysiłku.

Konkurs Konkurs kreska
"Sprawni poprzez Sport"

Dnia 16 września uczestnicy WTZ z Kodnia, wzięli udział w VIII festynie integracyjnym „Sprawni poprzez sport”, który przygotował Ośrodek „Misericordia” Caritas Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej. Impreza odbyła się w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Kochanowskiego przy ul. Sidorskiej 30.

Konkurs Konkurs

kreska

W dniach 11 - 12 października 2011r. odbędzie się w Łodzi IV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Muzycznych Osób Niepełnosprawnych.Prezentacje będą miały miejsce na scenie Teatru Nowego w Łodzi im. Kazimierza Dejmka. W Przeglądzie weźmie udział grupa ,,Perły Życia" , w skład której wchodzą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu.Grupa zaprezentuje spektakl ,,Wichry Istnienia". Aby zobaczyć program kliknij tutaj.
,

kreska
Wygrany konkurs

Warsztat Terapii Zajęciowej wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pt: „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”- 2011r. Była to IX edycja Konkursu przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Podopieczny Adam Biegajło namalował pracę w kategorii Malarstwo i witraż- pod tytułem „Radosna Europa”. Praca ta została zakwalifikowana do dalszych eliminacji w Warszawie. Dnia 06. 06. 2011r. odbyło się oficjalne rozdanie nagród. Dyplom oraz nagrody w postaci: albumu „Zabytki Europy” i plecak wręczył Adamowi Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON – Pan Aleksander Piechnik.

Konkurs

kreska

Letnie Igraszki

W dniu 19 czerwca w Kodniu odbył się festyn "Letnie Igraszki"w którym Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzieli udział prezentując swój talent wokalno-taneczny w występię pt:"Letnie rytmy"

Letnie Igraszki. Letnie Igraszki. kreska "Bezpieczeństwo na drodze"

Dnia 3 czerwca do Warsztatu Terapii Zajęciowej został zaproszony Policjant Radosław Sacewicz w celu przeprowadzenia pogadanki na temat „Bezpieczeństwo na drodze”

Pogadanka. Pogadanka. kreska

Majówka w Roskoszy

Dnia 13 maja Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy z Kodnia uczestniczyły w X jubileuszowej „Majówce wśród przyjaciół”.

Majówka. Majówka. kreska
Szkolenie OHP

6 maja w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kodniu doradca zawodowy Pani Agnieszka Bieńkowska z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Terespolu spotkał się pracownikami placówki i uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. kreska
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

5 maja w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w Polsce.Z tej okazji uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Kodnia wzieli udział w Marszu, który odbył się w Białej Podlaskiej.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Śniadanie Wielkanocne. kreska
Śniadanie Wielkanocne

Dnia 20 kwietnia odbyło się wspólne spotkanie przy Śniadaniu Wielkanocnym.

Śniadanie Wielkanocne. Śniadanie Wielkanocne. kreska
Forum Integracji Społecznej

W dniach 7-8 kwietnia 2011w hotelu Gromada Centrum w Warszawie odbyło się Forum Integracji Społecznej. Na zaproszenie Minister Pracy i Polityki Społecznej Pani Jolanty Fedak przybyły osoby ze środowisk naukowych zajmujących się socjologią, ekonomią społeczną wsi, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz nowych form aktywności społecznej powstałych w gminach biorących udział w realizacji Programu Integracji Społecznej w ramach PPWOW. Uczestnikami Forum byli również przedstawiciele gminy Kodeń, m.in. członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Jedność”, WZT, ŚDS oraz Klubu Środowiskowego z Zabłocia. Obok udziału w Forum Integracji Społecznej zorganizowali oni wystawę prac związanych z kulturą i tradycją nadbużańskiego środowiska wiejskiego.

Wyjazd do Warszawy. Wyjazd do Warszawy. kreska
Kiermasz Wielkanocny

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Jedność” wraz z Wójtem Gminy Kodeń Panem Ryszardem Zań i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w dniu 10 kwietnia br. było organizatorem wpisanego już w kalendarz imprez gminnych Kiermaszu Wielkanocnego pod tytułem „Artystyczna zima w nadbużańskim klimacie”.

Kiermasz Wielkanocny. Kiermasz Wielkanocny. kreska
Kot w Butach

Dnia 4 marca zostaliśmy zaproszeni przez Integracyjną Grupę „Najlepiej Razem” działającą przy Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu na obejrzenie inscenizacji pięknej baśni „Kot w Butach” wg Charlesa Perraulta. Z podziwem patrzyliśmy na scenę, gdzie niepełnosprawni aktorzy z rodzicami i ich szkolni koledzy przedstawiali tę piękną baśń.

Bal. kreska
Bal karnawałowy w Białej Podlaskiej

3 marca w Tłusty Czwartek po raz dziewiąty odbył się Bal Karnawałowy osób niepełnosprawnych zorganizowany przez Ośrodek Misericordia Caritas w Białej Podlaskiej. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy jak każdego roku wzięli w nim udział. Bal odbył się w Sali Konferencyjnej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego.

Bal. Bal. kreska
Bal karnawałowy

16 lutego w Warsztacie Terapii Zajęciowej został zorganizowany Bal Karnawałowy, korzystając z okazji został połączony z „Walentynkami”. Nie mogliśmy zapomnieć o naszych koleżankach i kolegach ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu, którzy gościli na naszym balu.Podczas balu wyłoniliśmy „Królową i Króla Balu”

Bal. Bal. kreska
Akcja nakrętki

Co jakiś czas, organizowane są charytatywne zbiórki nakrętek plastikowych.Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Krzysztof Rabczuk w Kodniu zorganizował właśnie taką akcję w placówce i zebrał wspólnie z innymi uczestnikami i pracownikami duża ilość nakrętek i przekazał to przez Panią Martę Pomorską - kierownika ŚDS na sprzęt rehabilitacyjny dla osoby niepełnosprawnej.

Nakrętki. kreska Kiermasz Walentynkowy w Sławatyczach.

14 lutego zostaliśmy zaproszeni do Sławatycz na kiermasz walentynkowy   - który został przygotowany ku czci św. Walentego. Odbyła się degustacja domowych potraw i ciast (w trakcie degustacji trwały występy solistów i grup wokalnych). Msze św. i nabożeństwa odprawiane były w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach. Imprezy towarzyszące odbywały się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach. Po tej mszy świętej mieszkańcy Sławatycz oraz przybyli goście uczestniczyli w kiermaszu walentynkowym, podczas którego można było podziwiać i zakupić różne przepiękne arcydzieła i przedmioty wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kodnia. Misternie wykonane obrazy, korale, kompozycje kwiatowe oraz inne przedmioty cieszyły się dużą popularnością wśród zainteresowanych uczestników kiermaszu.

Kiermasz. Kiermasz. kreska
Szkolenie OHP dla uczestników WTZ i ŚDS.

11 lutego doradca zawodowy Agnieszka Bieńkowska z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Terespolu przeprowadziła zajęcia dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Zajęcia związane były głownie z komunikacją interpersonalną. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy mogli się lepiej poznać przy wykonywaniu wspólnych prac plastycznych- tarcz herbowych. Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli film „Z OHP do kariery”. Szkolenie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Szkolenie. Szkolenie. kreska
Odwiedziny u Mariusza.

27 stycznia wybraliśmy się z grupką uczestników w odwiedziny uczestnika, który przebywa w DPS Kozuli.

Odwiedziny. Odwiedziny. kreska

Projekt "Aukcja Bez Barier"

Warsztat Terapii Zajęciowej bierze udział w projekcie „Aukcja Bez Barier”, który realizowany jest od 01.III.2010 do 29.II.2011r. Celem głównym projektu jest promocja i rozwój sektora ekonomii społecznej na Lubelszczyźnie poprzez przeprowadzenie kampanii promocyjno-informacyjnej, uruchomienie portalu promocyjno-aukcyjnego, specjalistyczne wsparcie doradcze i podniesienie poziomu umiejętności ekonomicznych i wiedzy z zakresu ekonomii społecznej. „Aukcja Bez Barier” to charytatywny portal aukcyjny, na którym prezentowane są również prace wykonane w naszym WTZ.

Kulig. kreska
Spotkanie Opłatkowe 2010r.

22 grudnia 2010r zorganizowane zostało spotkanie opłatkowe, które przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

Kulig. Kulig. kreska
Spektakl muzyczny

29 października wybraliśmy się na spektakl do Tatru Muzycznego w Lublinie, gdzie odbyła się premiera koncertu edukacyjnego "Karnawał Zwierząt" Camille Saint-Saensa.

Kulig. Kulig. kreska Ognisko

Z inicjatywy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu odbyło się 13 października 2010r. na Kodeńskiej Kalwarii ognisko, gdzie zostaliśmy zaproszeni wraz z Uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu

Kulig. Kulig. kreska

Spotkanie teatralne we Włodawie

18 października wzieliśmy udział w III Włodawskim Integracyjnym Spotkaniu Teatralnym we Włodawie. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie swoich możliwości scenicznych, pobudzenie do twórczej aktywności osób niepełnosprawnych.

Kulig. Kulig. kreska

Wizyta w cukierni Chmielewski

30.IX.2010 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Kodnia mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności aktorsko-wokalnych - w spektaklu "Quo vadis Domine?" - w lubelskiej Cukierni "Chmielewski" na Krakowskim Przedmieściu 8.

Kulig. Kulig. kreska Warsztaty garncarskie

W dniach 21-22 września w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kodniu odbyły się warsztaty garncarskie, które prowadził Pan Krystian Nowak. Przedstawił tradycję i historię zawodu garncarskiego. Pokazał jak toczy się naczynia na kole garncarskim. Uczestnicy jak i pracownicy mieli okazję popróbować swoich sił przy tym urządzeniu. Warsztaty były bardzo ciekawe. Takie zajęcia to doskonała forma odpoczynku i odreagowania stresów dnia codziennego. Pozwalają one wyciszyć się, pobudzić wyobraźnię i są wspaniałą formą terapii manualnej.

Kulig. Kulig.

kreska
Turniej Gospodarstwa Wiejskiego w Krasnobrodzie

Dnia 24 września Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu udali się na spotkanie integracyjne Domów Pomocy Społecznej i uczestników ośrodków wsparcia w Krasnobrodzie. Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości i uczestników udaliśmy się na plac gdzie był rozgrywany Turniej Gospodarstwa Wiejskiego „Roztoczańska Stodoła”, Turniej podzielony był na dwie części. Pierwsza, praktyczna- konkurs prac gospodarczych dla kobiet i mężczyzn, druga część- teoretyczna- z zakresu wiedzy o wsi roztoczańskiej. Impreza miała charakter plenerowy i wszystkie konkurencje odbywały się na dworze.Po zakończeniu pierwszej części udaliśmy się do zajazdu „Kalinka”, gdzie odbyła się część druga teoretyczna- wiedza na temat wsi roztoczańskiej. Reprezentantem WTZ był Andrzej Łuciuk, natomiast ŚDS reprezentowała Pani Celina Lewkowicz. W części drugiej Pani Celina Lewkowicz zajęła III miejsce, otrzymała dyplom. Po rozstrzygnięciu Turnieju Gospodarstwa Wiejskiego i wręczeniu upominków, dyplomów odbyła się zabawa taneczna.

Kulig. Kulig. kreska
Wyjazd do Teatru

Dnia 14 września odbył się wyjazd do Teatru „Kwadrat”, który mieści się w Warszawie na spektakl Przyjazne Dusze. Po drodze zajechaliśmy do miejscowości „Jeruzal” gdzie kręcony jest serial Ranczo.Wszystkim podobała się sztuka teatralna. Mamy pamiątkowe autografy i zdjęcia z Andrzejem Nejmanem, Kasia Glinką i Pawłem Małaszyńskim.Wycieczka była bardzo udana podobała się wszystkim.

Kulig. Kulig. kreska

Gościnnie w Kolembrodach

13 września zostaliśmy zaproszeni na spotkanie integracyjne do Warsztatu Terapii Zajęciowej do Kolembrod. Było nam przyjemnie że o nas pamiętano. Powitanie było serdeczne i przyjazne przez tamtejszych uczestników i pracowników. Oprócz Nas zaproszono Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas w Białej Podlaskiej. Mieliśmy okazję przedstawić się każdy z osobna. Smaczny bigos, różnorodne ciasta i napoje, zaspokoiły nasze apetyty. Gospodarze przygotowali gry sprawnościowe i ćwiczące koncentrację, które wzbudziły entuzjazm oraz radość uczestników. Dużo emocji wzbudziły rozgrywki w piłkę siatkową, bo udział w nich brali podopieczni jak i kadra poszczególnych warsztatów. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku było integracją w sympatycznym gronie. Czas upłynął bardzo szybko i trzeba było pożegnać się. Doświadczyliśmy szczerej gościnności, atmosfera ciepła, życzliwa i radosna w WTZ w Kolembrodach pozostanie w pamięci naszych uczestników, na pamiątkę dostaliśmy ozdobne kartki które będą przypominały o tym spotkaniu. Nie zabrakło na twarzach radości i uśmiechu co zostało uwiecznione na fotografiach.

Kulig. Kulig. kreska

Wizyta w Kozuli

Zarząd Stowarzyszenia Społecznego „Stokrotka” w Kozuli oraz Wspólnota Domu Pomocy Społecznej zaprosili Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy z Kodnia do udziału w Festynie Integracyjnym „Kocham Cię Życie”. Odbył się on 9 września na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kozuli.W konkursie Wieńców Dożynkowych, decyzją komisji I miejsce zajął „ dożynkowy indor” który został wykonany w naszym warsztacie. Uczestnicy i instruktorzy wyrazili swą radość z tego wyróżnienia. Atmosfera na Festynie była bardzo miła i przyjazna, uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Kulig. Kulig. kreska
Szkolenie w Okunince

W dniach od 17 -28. 08. 2010r. uczestnicy wyjechali na szkolenie do Okuninki nad Białym Jeziorem. Szkolenie odbyło się dzięki projektowi, współfinansowanemu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, który został zrealizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej.Szkolenie prowadziła Pani Irena Łoniewska. W czasie szkolenia uczestnicy nabywali umiejętności z dziedziny: decoupage, zdobienie szkła, malowanie obrazu na glejt ramie, zdobienie ikony, zdobienie bombki styropianowo – plastikowej, wykonanie dekoracji na desce z wykorzystaniem cracle jednoskładnikowego, wykonanie dekoracji na pudełku z wykorzystaniem jednobarwnego cieniowania. Uczestnicy mogli nabyć umiejętności z papieroplastyki, tą metodą wykonany został obraz przestrzenny oraz wykonanie kartek techniką „ivis folding”.Uczestnicy po szkoleniu przyjechali pełni energii do pracy, bardzo chcieli pokazać swoje pomysły, jakich nabyli i nowych umiejętności. Bardzo byli zadowoleni ze szkolenia. Zawarli wiele znajomości z innymi uczestnikami szkolenia.

Kulig. Kulig. kreska
Turniej sportowy w Wisznicach

W dniu 26 Sierpnia 2010r. zostaliśmy zaproszeni na III Integracyjny Turniej Sportowo Rekreacyjny do Wisznic, turniej odbył się w ramach projektu „Sprawni Niepełnosprawni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W „biegu na 50 metrów” brała udział Agnieszka Brodacka, która zdobyła kubek jako nagrodę pocieszenia, zaś Adam Piskorz zdobył złoty medal i zajął pierwsze miejsce. Do „skoku w dal z miejsca” został zgłoszony Kamil Stradczuk, który zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, a Krzysztof Biegajło zdobył srebrny medal i zajął drugie miejsce. W „rzucie piłką palantową” brał udział Andrzej Łuciuk jako nagrode otrzymał kubek, a Adam Piskorz zdobył srebrny medal i zajął drugie miejsce. „W konkurencji Rzut piłką lekarską 2kg oburącz sposobem dolnym” zgłoszona została Anna Dawidziuk i Krzysztof Pierepiekarz, otrzymali kubki jako nagrody pocieszenia. „W Rzucie lotką do tarczy z odległości 2 m” wzięła udział Elżbieta Guziuk, która dostała kubek jako nagrodę pocieszenia i Biegajło Adam, który zdobył srebrny medal i zajął drugie miejsce. „W kolejnej konkurencji Strzał na bramkę o wymiarach 7m x 2,5m z odległości 11m” do bramki strzelał Leszek Ciura i Jarosław Fiałek nie udało im się wywalczyć medalu, ale jako nagrody otrzymali kubki. „Do Toru przeszkód na dystansie 20m” zgłoszona została Ajlen Kozakiewicz, która dostała kubek, zaś Mariusz Kaliszuk zdobył brązowy medal i zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji końcowej Warsztat Terapii Zajęciowej z Kodnia jako drużyna zajął drugie miejsce i otrzymaliśmy puchar. Uczestnicy byli bardzo podekscytowani przez cały czas trwania zawodów, dopingowali sobie nawzajem na ustach podopiecznych gościło zadowolenie. Udział w Zawodach dał nam wiele radości, a jednocześnie zwiększył wiarę we własne możliwości i siły. Uczestnicy zawodów dumnie reprezentowali zdobyte medale i nagrody podczas zawodów.

Kulig. Kulig. kreska

Kiermasz w Podedwórzu

W dniu 22 sierpnia zostaliśmy zaproszeni na Piknik Rodzinny w Podedwórzu, który miał na celu promować dziedzictwo kulturowe wschodniego pogranicza. Impreza zaczęła się o 14.00, miejscem było boisko szkolne przy Zespole Placówek Oświatowych. W programie przewidziane były: występy zespołu śpiewaczo-muzycznego, konkursy rodzinne, występy zespołów ludowych, zespół muzyczny z programem dla dzieci „Teatr z Lublina”, wystawa kulturowo historyczna. Reprezentowaliśmy prace wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowe

Kulig. Kulig.

kreska

Wyjazd do Okuninki

Dnia 19 sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę nad Białe Jezioro do miejscowości Okuninka. Celem naszej wyprawy było również odwiedzenie uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy wyjechali na warsztaty szkoleniowe do Okuninki i koleżanek opiekujących się nimi. Na miejscu spróbowaliśmy pysznych gofrów i zjedliśmy smaczny obiad. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki, która została zorganizowana dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z instruktorami.

Kulig. Kulig.

kreska
Odpust w Kodniu

Tysiące osób i pielgrzymów zjechało do Kodnia na odpust w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Główne uroczystości odbywają się 14 i 15 sierpnia na pamiątkę koronacji obrazu Matki Bożej. Tegoroczny odpust odbył się pod hasłem:Maryjo naucz nas świadczyć o miłości. Jednym z wydarzeń był koncert w wykonaniu Wyższego Seminarium Duchownego z Lublina. Nie mogło zabraknąć wystawy prac wykonanych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu.

Kulig. Kulig.

kreska
Otwarte drzwi w Grabanowie

W dniu 06. 06. 2010r. Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie koło Białej Podlaskiej zorganizował Dzień Otwartych Drzwi. Nie mogło zabraknąć delegacji reprezentującej wytwory wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Warto było spędzić wolną niedzielę w Grabanowie.


Kulig. Kulig.

kreska
Spotkanie integracyjne

Z inicjatywy Zarządu Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta odbyło się w dniu 8 czerwca 2010 r. w Domu Pogodnej Starości w Kodniu spotkanie integracyjne. Uczestniczyli w nim mieszkańcy DPS w Kodniu, członkowie grupy Najlepiej razem, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Serdecznie przywitał nas Prezes Zarządu Koła Kodeńskiego Pan Tadeusz Piętka, nie szczędząc słów zachęty do wspólnego spędzania czasu. W atmosferze życzliwości i prawdziwie polskiej gościnności spędziliśmy miło popołudnie. Pokrzepiła nas strawa dla ciała, której było pod dostatkiem: smaczna grochówka, pieczona kiełbasa i napoje. Te przyjemne chwile umilał nam O. W. Nazaruk przy akompaniamencie akordeonu i melodii dawnych, znanych piosenek, które śpiewaliśmy wspólnymi siłami. Swoją obecnością uświetnili spotkanie Ojcowie Oblaci oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu Pan J. Malarski. Zaznawaliśmy radości z przebywania w sympatycznym gronie osób, którym słowo integracja nie jest obca, a oznacza współpracę, współdziałanie, podążenie w określonym kierunku dla dobra słabszych potrzebujących pomocy i wsparcia. W otoczeniu drzew, których soczysta zieleń wywierała kojący wpływ na zgromadzonych odczuwaliśmy spokój wewnętrzny i wytchnienie. Byłoby pożądane pielęgnować tradycję takich integracyjnych spotkań.

Kulig. Kulig.

kreska

XI Pielgrzymka do Zamościa

W dniu 26.05.2010r. mieliśmy okazję uczestniczyć w XI Pielgrzymce Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Opieki, zwanej Odwachowską w Katedrze Zamojskiej, która była organizowana przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej Bone Corda w Kalince i Archidiecezjalnego Duszpasterza Pracowników Pomocy Społecznej Ks. Dr Waldemara Sądeckiego. Program pielgrzymki podzielony był na dwa bloki tematyczne, pierwszą była część sakralna, która miała w planie zgłoszenie pielgrzymki w Punkcie Informacyjnym, gdzie odebraliśmy obraz, który został poświęcony w czasie Mszy Św. Pan Witold Parafiniuk zapoznał wszystkich zebranych z programem pielgrzymki. Mieliśmy okazję wysłuchać historię Katedry Zamojskiej i obrazu Matki Bożej Opieki. Powitanie zaproszonych gości i pielgrzymów dokonał Duszpasterz Pomocy Społecznej Archidiecezji Lubelskiej Ks. dr Waldemar Sądecki. Msza święta była koncelebrowana przez księży kapelanów DPS pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Podczas mszy wystąpił chórSłoneczny Krągz Żułowa. Kończąc część sakralna zostały wygłoszone podziękowania dla: J.E. Księdzu Biskupowi, Ks. Proboszczowi, Księżom kapelanom i organizatorom przez członków Stowarzyszenia Integracji SpołecznejBone Cordaw Kalince. Natomiast drugim blokiem była część integracyjna, gdzie odbył się piknik prowadzony przez zespół muzyczny, a potem odbyła się wspólna zabawa. W międzyczasie piekliśmy kiełbaski na grillu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Macdonalds. Z wyjazdu wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Kulig. Kulig.

kreska
Majówka w Roskoszy

6. 05.2010r. na terenie rekreacyjnym Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy po raz dziesiąty odbywa sięMajówka wśród przyjaciółzorganizowana z myślą o młodzieży niepełnosprawnej. Młodzież brała czynny udział na wszystkich konkurencjach.Rozrywki sportowe miały na celu podniesienie sprawności fizycznej uczestników, nauczenie uczciwej rywalizacji i współzawodnictwa, rozwinięcie ducha samodzielności i poczucia wiary na własne siły. Podsumowaniem Majówki był wieczorek integracyjny zakończony wspólnym śpiewem i pieczeniem kiełbasek przy ognisku.Na koniec zwycięzcom rozgrywek zostały wręczone puchary, a wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Kulig. Kulig.

kreska
Spotkanie z rodzicami

Dnia 01.06.2010r. zorganizowaliśmy spotkanie z rodzicami uczestników ŚDS i WTZ. W tym dniu wyjątkowo połączyliśmy trzy święta:Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Podopieczni WTZ i ŚDS przedstawili program artystyczny w pokazie słowno muzycznym. Wiersze, cytaty literackie oraz piosenki z repertuaru współczesnych wykonawców: Boys, K. Krawczyka, U. Sipińskiej uprzyjemniały chwile spotkania. Miłym i wzruszającym momentem było wręczenie przybyłym rodzicom wykonanych przepięknie kwiatów z bibuły i krepiny. Owoce w czekoladzie, słodycze i ciasto osłodziły wszystkim świąteczny czas. Rodzice zwiedzili pracownie, w których mogli zobaczyć nowe prace wykonane przez ich dzieci. Podopieczni uczestniczyli w konkurencjach sportowych, a te ożywiły ich dodając im energii. Zabawa taneczna w rytmie skocznej muzyki dostarczyła naszym uczestnikom dużo pozytywnych emocji. W ciepłej i serdecznej atmosferze nastąpił czas rozstania. Gorąco chcielibyśmy podziękować -Wam rodzice za przebycie!


Kulig. Kulig.

kreska
Z wizytą w Zalutyniu

Wyjazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zalutyniu w dniu 09.04.2010 dostarczył podopiecznym ŚDS i WTZ z Kodnia mnóstwo pozytywnych wrażeń. Kilka osób spośród nich było absolwentami tego ośrodka, stąd spośród w to miejsce miał szczególny, bo emocjonalny charakter. Nasi uczestnicy z przyjemnością brali udział w pantomimie, do której przygotowali się 1,5 miesiąca. Przyjęto nas bardzo serdecznie i okazano dużo życzliwości. Podopieczni cieszyli się, że mogą się zaprezentować, sprawdzić swoje możliwości, poznać nowe miejsce i osoby. Uważają, że takie wyjazdy są im potrzebne, służą integracji z uczestnikami innych placówek, gdyż sprawiają nimi przyjemność, zadowolenie, dostarczają mocy, która jest zachętą do kolejnych występów. Spotkanie w Zalutyniu było miłą okazją do pokazania zespołu naszych podopiecznych, ich radości oraz wyraźnej satysfakcji z faktu, że ich praca i wysiłek zyskały akcepcję. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Kulig. Kulig.

kreska
Kostomłoty

W ramach integracji z innymi placówkami grupa uczestników WTZ i ŚDS z Kodnia skorzystała z kolejnego zaproszenia i w dniu 07.04.2010r odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach. Wspólnie zaprezentowali przygotowaną pantomimę okolicznościową o tytuleJezus powiedział. Gra naszych aktorów pokazała, jak podopieczni eksponują własne uczucia. Co więcej dała im jeszcze większą wiarę w ich możliwości. Pełni skupienia wyciszeni i gotowi do jak najlepszego zaprezentowania siebie ukazywali w scenach z życia ludzkie wady, słabości , a jednocześnie przemianę, którą potrafią dokonać słowa najbardziej znanego człowieka na ziemi. Żyjemy radością naszych uczestników, bo ich zadowolenie znajduje odbicie w poczynaniach podejmowanych z myślą o ich dobru i rozwoju. Bądźcie sobą! NASI DRODZY PODOPIECZNI .

Kulig. Kulig.

kreska
Dzień Godnosci Osób Niepełnosprawnych

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony jest corocznie 5 maja . Jest to sposobność do pokazania, że upośledzenie umysłowe nie powinno i może być przyczyną dyskryminacji. Tego dnia w wielu miastach odbywają się spotkania i imprezy integracyjne, których zadaniem jest przełamanie izolacji i niechęci do tych osób. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji człowieka. Z tej okazji dnia 5 maja uczestnicy WTZ i ŚDS brali udział w marszu w Białej Podlaskiej. Pochód osób sprawnych inaczej rozpoczął się od murów Biblioteki Miejskiej przy ulicy Warszawskiej. Dalej ruszyliśmy przed - pomnik Papieża Jana Pawła II, a potem udaliśmy się w stronę Placu Wolności, z Placu Wolności z powrotem skierowaliśmy się w stronę Parku Radziwiłłów. Przemarsz zakończył się przy Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej. Z powodu deszczowej pogody dalsza część imprezy integracyjnej odbyła się w MOK, tam odbyło się przedstawienie placówek, występy i zabawa przy muzyce. Takie inicjatywy, jak Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych z pewnością przybliżają społeczeństwu Środowisko tych ludzi i pozwalają otworzyć się na ich problemy.

Kulig. Kulig.

kreska
          Śniadanie Wielkanocne

Dnia 31.03.2010r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy oraz zaproszeni goście brali udział w Śniadaniu Wielkanocnym. Podopieczni zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w pantomimie przygotowanej na tę okazję. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie zaangażowali się w występ. Każdy na swój sposób przeżywał swoją rolę i przykładał się do wystąpienia. Uśmiechnięci, pełni zapału i energii nasi podopieczni pokazali zgromadzonej widowni to, co mają najpiękniejszego do ofiarowania siebie i własne zdolności. Wszyscy goście z wielką zadumą i w skupieniu podziwiali część artystyczną. Oprócz uczty dla ducha wszyscy mogliśmy uczestniczyć w uczcie dla ciała, w śniadaniu wielkanocnym. Na stole nie zabrakło święconego jajka, wędlin, sałatek i oczywiście słodkich wypieków. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kodeń Pan Ryszard Zań, Kierownik GOPS Pani Halina Szkodzińska wraz z pracownikami, Kierownik Działu Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej przy PCPR Pani Anna Skerczyńska oraz Sekretarz Gminy Kodeń Pan Robert Gmitruczuk. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie.

Kulig. Kulig.

kreska
Z wizytą w Bialconie

Dnia 24.02.2010 wybraliśmy się o Białej Podlaskiej w celu zwiedzania firmyBialcon. Jest ona polską firmą o wieloletniej tradycji, która rozpoczęła działalność w 1992r.Mogliśmy zobaczyć jakie są działy w tym zakładzie, co powstaje w każdym z nich i czym się zajmują.O firmie opowiadała nam Pani Barbara Chwesiuk. Uczestnicy byli pod dużym wrażeniem tego, co ujrzeli w „Bialconie” i z ogromną ciekawością słuchali o historii i kierunkach działania firmy. Nie krępowali się zadawać pytań. Pani kierownik „Bialconu” zaprosiła wszystkich uczestników na obiad. Panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera. Nasi uczestnicy lubią takie wyjazdy, bo dostarczają one wielu pozytywnych wrażeń oraz pozostawiają wspomnienia.

Kulig. Kulig.

kreska
Kostomłoty

Dnia 9 marca 2010r. Uczestnicy WTZ i ŚDS otrzymali zaproszenie do DPS w Kostomłotach. Wizyta ta był okazją do zaprezentowania umiejętności recytatorsko-wokalnych naszych podopiecznych. Uczestnicy z przyjemnością odtwarzali przedstawienie słowno-muzyczne o kobietach. Nie zabrakł utworów poetyckich i piosenek, które wprawiły słuchających się w pogodny i radosny nastrój. Przyjęto nas bardzo serdecznie, bo nie zabrakło słów życzliwości i aprobaty dla popisów naszych podopiecznych. Z przyjemnością powrócimy do miejsca, w którym kierownictwo i kadra DPS w Kostomłotach okazali nam dużo zainteresowania i ciepła płynącego z serca.

Kulig. Kulig.

kreska

Dzień Kobiet

Kobiety- ile emocji, wrażeń i uczuć kryje w sobie to słowo!!! „Kochające, odważne, dzielne, pełne poświęcenia istoty”, takimi określeniami jeden z uczestników WTZ rozpoczął okolicznościowe spotkanie poświęcone kobietom. Współpraca ŚDS i WTZ w Kodniu pozwoliła na zaprezentowanie zdolności recytatorskich oraz wokalnych podopiecznych w przedstawieniu słowno-muzycznym „Kobiety, kobiety”. Swoją obecnością zaszczyciła nas Kierownik GOPS, Pani Halina Szkodzińska i Wójt Gminy Kodeń Pan Ryszard Zań. Z tej wyjątkowej okazji panowie– nasi uczestnicy złożyli Paniom życzenia zdrowia, szczęścia, miłości wraz z pięknymi kolorowymi kwiatami: „Niech się to niesie na cały kraj, dziś dla pani wszystko naj...naj...naj…” W tym dniu zostały również rozdano dyplomy i skromne upominki za frekwencję W 2009r. Przez Pana Wójta i Panią Kierownik GOPS. Nie zabrakło w tym dniu słodkości, bo wszyscy mogli delektować się aromatycznym smakiem mlecznej czekolady, która spływała z fontanny. W sympatycznej atmosferze uczestnicy WTZ i ŚDS spędzili w poniedziałkowe popołudnie.

Kulig. Kulig.

kreska
Walentynki w Warsztacie Terapii Zajęciowej

16 lutego w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kodniu odbyły się Walentynki. W tym szczególnym dniu gościliśmy uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Kodnia. Obejrzeliśmy scenkę teatralną pt:„Romeo i Julia”. Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment, kiedy będą rozdawane walentynki, bo każdy był ciekawy od kogo ją dostanie. Pomysłowe, różnobarwne kartki sprawiły przyjemność podopiecznym. Potem uczestniczyliśmy w zabawie przy muzyce. Nie mogło zabraknąć pączków, gdyż były to ostatki. Wszystkim bardzo miło i szybko upłynął czas. Ten dzień zapisze się w pamięci naszych uczestników.

Kulig. Kulig.

kreska
Bal w Warsztacie

W dniu 28 stycznia w Warsztacie Terapii Zajęciowej Został zorganizowany Bal Karnawałowy. Zabawie towarzyszyły liczne konkursy za które organizatorzy przewidzieli skromne upominki. Konkursy cieszyły się dużym powodzeniem, sprawiły dużo radości wszystkim uczestnikom. Na zaproszenie WTZ przybyli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu. Bal był okazją do prezentacji swoich umiejętności tanecznych.

Kulig. Kulig.

kreska
Spektakl Teatralny

Dnia 26 stycznia Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedził Teatr Iluzjonisty. Główna rola przypadła Panu Stefan Poźniak. Jego pasją jest czarodziejska sztuka którą do dziś zaraża młodych, początkujących iluzjonistów.Uczestnicy WTZ i ŚDS z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie w jego wykonaniu, w którym również brali udział.

Kulig. Kulig.

kreska

Kulig


W dniu 12 stycznia został zorganizowany kulig wraz z ogniskiem. W kuligu brali udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zaję i Środowiskowy Dom Samopomocy.

Kulig. Kulig.

kreska

Niepełnosprawna Rzeczywistość 2009 konkurs

W roku 2009 Lubelskie Forum Organizacji Niepełnosprawnych - Sejmik Wojewódzki, zorganizowało sześć konkursów adresowanych do osób z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin i województwa lubelskiego: dwa plastyczne i dwa poetyckie. W konkursie "Lubelszczyzna w Obiektywie" brał udziałKrzysztof Rabczuki zająłpierwsze miejscez trzeciej grupy wiekowej.

Konkurs. Konkurs.

kreska


Konkurs

Konkurs. Konkurs.

Ajlen Kozakiewiczwzięła udział w konkursie pt."Powiat Bialski w obiektywie" jej praca została wyróżniona w kategorii "Dorośli", jako nagrody otrzymała książki, wraz z dyplomem.

kreska


Kazimierz Dolny.
12-13 V 2005 - "Majówka wśród przyjaciół" - sztuka terapią - impreza rekreacyjna, podczas której uczestnicy prezentowali małe formy teatralne, oraz brali udział w konkursach sportowych. Za uczestnictwo w imprezie otrzymaliśmy Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
Serpelice
kreska
01-02 VI 2005 - III Festyn Integracyjny "Kocham Cię Życie" nasz warsztat zaprezentował inscenizację "Rzepki" J.Tuwima. Braliśmy też udział w spływie gondolą po Bugu i ognisku. Kocham Cię
kreska
12 VII 2005 - spotkanie integracyjne zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach. Braliśmy udział we wspólnym grilowaniu, śpiewach i tańcach na świeżym powietrzu. Kostomłoty
kraska
11 VIII 2005 - spotkanie w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Lublinie. Zaprezentowalismy naszą inscenizację "Rzepki". Lublin
kraeka
13 IX 2005 - "Sprawni poprzez sport" - impreza integracyjna zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy i WTZ przy SI Elremet" w Białej Podlaskiej. Zdobyliśmy Puchar, Dyplom i nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. A W F
kraoka
30 V 2006r - "Majówka wśród przyjaciół" w Roskoszy. Za uczestnictwo w imprezie otrzymaliśmy Puchar i Dyplom Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Roskosz
kreska
7 VI 2006r - "Obchody dziesięciolecia Zespołów Dziennych Domów Pomocy Społecznej" w Lublinie. Odbyło się również rozdanie nagród za udział w konkursie plastyczno- literackim. Lublin
kreska
13 VI 2006r - "Majówka wśród przyjaciół" w Białej Podlaskiej. Za uczestnictwo w imprezie otrzymaliśmy Puchar i Dyplom. Biała
kreska
19 VIII 2006r - I Festiwal Integracyjny Zespołów i Kapel Ludowych w Międzyrzecu Podlaskim. Za uczestnictwo w imprezie otrzymaliśmy Dyplomy i nagrody książkowe. Międzyrzec
kreska
13 X 2006r - I Festyn Integracyjny w Zalutyniu. Za uczestnictwo w festynie rekreacyjno - sportowym otrzymaliśmy Dyplomy. Zalutyń
kreska
28.V-10.VI Uczestnicy wyjechali na turnus rehabilitacyjny w Myczkowcach. Turnus
kreska
Z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 3.XII.2007r.w Białej Podlaskiej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska, odbyła się Gala Aniołów. Wspomnienia, które są cząstką nas i melodia profesionalnie wykonanych utworów muzycznych - tego nikt nam nie odbierze. A kiedy będziemy w słowach czy w myślach powracać do Gali Aniołów z całą pewnością powiemy: "To był koncert..." Krzysztofowi Rabczukowi jako jedynemu udało się osobiście spotkać z Panem Wodeckim.
Gala Aniołów
kreska
12.IV.2008 odbył się Integracyjny Turniej Rekreacyjno- Sportowy w Wisznicach. Uczestnicy wrócili do Warsztatu z szerokimi uśmiechami i pełni entuzjazmu. Ich piersi zdobiły pamiątkowe medale, które przypominają ten niezwykły, sportowy dzień.
Turniej w Wisznicach
kreska
W celu urozmaicenia zajęć wspólnie obchodzimy i organizujemy imprezy okolicznościowe.

W pierwszym roku działalności zorganizowaliśmy między innymi:

  • Wigilię z okazji Świąt Bożego Narodzenia połączoną z Jasełkami.
  • Walentynki.
  • Dzień Kobiet.
  • Śniadanie Wielkanocne.
  • Dzień Matki i Ojca.
  • Dzień Chłopaka.
Boże narodzenie. Walentynki. Dzień Kobiet.
Śniedanie Wielkanocne. Dzień Matki i Ojca. Dzień Chłopaka.

W warsztacie organizujemy też imieniny uczestników.

Imininy Imieniny 1

Ponadto organizowane są wycieczki krajoznawcze.

Wycieczka. Wycieczka krajoznawcza.

Wspólnie odwiedziliśmy Janów Podlaski, Lublin, Romanów.

Janów Podlaski. Lublin. Romanów

Organizujemy też wycieczki i spacery po najbliżej okolicy, wyjścia do biblioteki, Domu Kultury, Muzeum.

Muzeum. Biblioteka.

Wspólnie uczestniczymy w ogniskach oraz zajęciach sportowo rekreacyjnych.

Sport 1 Ognisko.

Dodatkowo w ramach integracji i urozmaicenia zajęć organizujemy dyskoteki, konkursy karaoke projekcje ciekawych filmów i bajek oraz liczne zabawy rekreacyjne.

Karaoke. Zabawa.

Sukcesem zakończył się nasz udziałw IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Praca naszych uczestników Agnieszki Brodackiej i Romana Kuźmicza pt. "Wiatrakowy Patchwork" została wyróżniona dyplomem.6. XII. 2005r. Mikołajki
Mikołajki3. Mikołajki2.


14. XII. 2005r. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kodniu. Zaprezentowaliśmy inscenizację pt:"Urodziny Kubusia Puchatka"
Przedszkole4. Przedszkole5.


22. XII. 2005r. Spotkanie Opłatkowe, połączone z wizytą Świętego Mikołaja.
Opłatek6. Opłatek7.


29. XII. 2005r. Wyjazd na basen do Białej Podlaskiej.
Basen8. Basen10. Basen9.
Turnus rehabilitacyjny w Łomży 8-21.05.2006r.Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny.
Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny.
Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny.
Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny. Turnus Rehabilitacyjny.


Wyjazd nad Białe Jezioro 21.08.2006r.
Białe Jezioro.


Wyjazd na wycieczkę do Kazimierza Dolnego 31.08.2006r.
Kazimierz Dolny.

Wręczanie walentynek przez uczestników.

Walentynki Walentynki1

Upominki z okazji Dnia Kobiet.

Dzień kobiet Dzień kobiet1

Śniadanie Wielkanocne.

Śniadanie wielkanocne Śniadanie wielkanocne1

Wśród przecudnych wielkanocnych gaików spotkała się.rodzina, przyjaciele i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Zaszczycili nas swoją obecnością: Ojciec Stanisław Wódz, Wójt Gminy Kodeń Ryszard Zań, Kierownik GOPS Pani Halina Szkodzińska, Kierownik Działu Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej przy PCPR Pani Anna Skerczyńska.

Ślub Bożenki i Piotra.

Ślub
Radość i szczęście widoczne na twarzach Bożenki i Piotra mogliśmy zobaczyć podczas ich wizyty w WTZ. Ślub naszej uczestniczki był ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich
Wycieczka do Zamościa.

Zamość. Zamość1.
Zamość2.


Wizyta Biskupa w Warsztacie.

Biskup. Biskup3.

Do drzwi Warsztatu zapukał Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski. Towarzyszył mu sekretarz oraz przedstawiciel Radia Podlasia.Kiermasz Świąteczny.

Kiermasz. Kiermasz1.

Wycieczka do Warszawy.
Warszawa. Warszawa1.

Wycieczka pozostawiła w sercach niezwykłe przeżycia, a blask tysięcy świateł i neonów mrugających nam na pożegnanie wyrył w naszej pamięci fantastyczny obraz naszej stolicy Warszawy.
Ślub Alicji.

Ślub.

Ślub uczestniczki był bardzo ważnym wydarzeniem dla całego Warsztatu.Wyjazd nad Białe Jezioro 29.08.2008.
Jezioro.


Konkurs plastyczny"Marzenie".
Konkurs. Konkurs1.

Oddział Lubelski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ogłosił VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla WTZ i ŚDS.Celem konkursu jest szeroko rozumiana i pojmowana sztuka. Sztuka to most który łączy ludzi chorych i zdrowych, bogatych i biednych. PracaKrzysztofa Biegajłozatytułowana"Tajemniczy Ogród", wykonana w pracowni krawieckiej pod okiem Pani Marysi Korzeniewskiej, zakwalifikowała się do dalszych eliminacji w Warszawie.
Wizyta telewizji w Warsztacie.
Telewizja. Telewizja.

Warsztat Terapii Zajęciowej został zgłoszony przez PaniąEdytę Wojciechowskądo projektu pt."Potrafisz", który był emitowany w telewizji. Projekt maiał pokazać ludzi niepełnosprawnych, którzy mimo swoich ograniczeń potrafią radzić sobie w życiu.
Gala Integracyjna w Warszawie
Gala. Gala1.

Warsztat Terapii Zajęciowej został zaproszony na Wielką Galę Integracji,z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Gala odbyła się w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Główną atrakcją jaka spodobała się uczestnikom to występ zespołuZakopower

Gala2. Gala3.

Jasełka Misyjne.
Jasełka. Jasełka1.

Dnia 27 stycznia 2009r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu zaprezentowaliJasełka Misyjnept. ,,Idźcie na cały Świat…” Jasełka Misyjne, gdyż opowiadają o oczekiwaniu na przyjście Jezusa Chrystusa ludzi różnych ras, języków, różnego koloru skóry. Uczestnicy reprezentowali ludność poszczególnych kontynentów, ubrani w piękne stroje, charakterystyczne dla danego kontynentu. W spektaklu wykorzystano również muzykę i tańce charakterystyczne dla różnych stron świata.

Jasełka2. Jasełka3.
Wystawiona sztuka bardzo podobała się zgromadzonej publiczności. Długie brawa wyraziły to najlepiej. Była to największa nagroda za włożony trud w przygotowanie jasełek. Zaszczycili nas swoją obecnością m.in.:Ojciec Stanisław Wódz, Wójt Gminy KodeńPan Ryszard Zań, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej -Pani Halina Mincewicz, Kierownik Działu Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej przy PCPRPani Anna Skerczyńska, Kierownik GOPS w KodniuPani Halina Szkodzińska. Obecni byli rodzice uczestników WTZ i ŚDS, mieszkańcy DPS w Kostomłotach i Kodniu, oraz mieszkańcy gminy. Głównym reżyserem spektaklu oraz filmu był instruktor WTZPan Gabriel Kośćzaś o stroje uczestników zadbała pracownia krawiecka, której instruktorem jestPani Maria Korzeniewska


Kozłówka.
Kozłówka. Kozłówka1.

10 września Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z kadrą wybrali się na wycieczkę do Kozłówki. Naszym celem było zwiedzenie Muzeum Zamoyskich.

Kozłówka2.

Obóz Koncentracyjny w Lublinie.
Majdanek. Majdanek1.

Odwiedziliśmy również Państwowe Muzeum na Majdanku.
Misterium Męki Pańskiej

W Wielki Czwartek w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu odbył się występ grupy teatralnej składającej się z osób niepełnosprawnych uczęszczających do miejscowego Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy.Widzowie mogli obejrzeć niezwykłą interpretację męki Jezusa widzianą oczyma osób sprawnych inaczej. Ogromny nakład pracy instruktorów terapii zaowocował wspaniałym widowiskiem.


Misterium Męki Pańskiej Misterium Męki Pańskiej

W tym dniu naszych Uczestników podziwiali szanowni goście: Ojciec Stanisław Wódz, Wójt Gminy Kodeń Ryszard Zań, Kierownik GOPS Pani Halina Szkodzińska, Kierownik Działu Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej przy PCPR Pani Anna Skerczyńska, Dyrektor miejscowego banku Daniel Tomczuk, dyrektor DPS w Kostomłotach Pani Bogumiła Choda, dumni ze swoich pociech rodzice oraz mieszkańcy gminy.

Misterium Męki Pańskiej

Aktorom towarzyszyły ogromne emocje i napięcie przed występem, trema jednak przezwyciężona została chęcią zaprezentowania swoich zdolności. Spektakl spotkał się z ciepłym i wzruszającym przyjęciem przez zgromadzoną publiczność.

Misterium Męki Pańskiej. Misterium Męki Pańskiej. Misterium Męki Pańskiej Misterium Męki Pańskiej

Długie oklaski wyraziły to najlepiej, a radość goszcząca na twarzach wykonawców, to największa nagroda za trud włożony w przygotowanie tego przedstawienia.


Misterium Męki Pańskiej
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2005Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - WTZ Kodeń